Get Adobe Flash player

Odkazy

Hry pro děti:
www.blinde-kuh.de/spiele
www.labbe.de/spielotti

Komixy, kreslené příběhy:
www.blinde-kuh.de/lesen

Příběhy, pohádky, pověsti:
www.lesekorb.de

Písničky:
www.liederbaum.de

Recepty pro děti:
www.blinde-kuh.de/kueche

Malovací programy, omalovánky:
www.blinde-kuh.de/kunst/ausmalbilder

Dětská televize, kreslené filmy:
www.tivi.de

Rádio pro děti:
www.lilipuz.de

Zprávy pro děti:
www.sowieso.de

Vyhledávače pro děti:
www.blinde-kuh.de/klicken
www2.lernspass-fuer-kinder.de

Encyklopedie pro děti:
www.weltabc.at

Další webové stránky pro děti:
www.wdrmaus.de
www.labbe.de
www.kindernetz.de
www.jolinchen.de
www.kika.de
www.internetabc.de
www.bussibaer.de

Nabídka zajímavých míst v Rakousku s programem pro děti:
www.betty-bernstein.at

Druhé kolo soutěže Okno do Rakouska

 

Druhé kolo soutěže Okno do Rakouska, do kterého postoupilo dvacet žáků s nejlepšími znalostmi, proběhlo 2. května 2012 na ZŠ Na Valtické.

 

V rámci soutěže plnili žáci několik typů úkolů.  Prvním z nich byla práce se slepou mapou – soutěžící měli označit hlavní město, největší jezero, nejvyšší horu Rakouska, rozlohu Alp, hranice s ČR a nalepit vlajky sousedících států.

Následoval kvíz týkající se slavných rakouských osobností, dále test zaměřený na  významné vídeňské budovy, založený na práci s textem, ve kterém žáci hledali odpovědi na jednotlivé testové otázky.

Při posledním úkolu mohli žáci uplatnit své vlastní znalosti o Rakousku a popsat turisticky zajímavá místa na rakouském území.

 

 

VÝSLEDKY 2 . KOLA

 

 

 

Vítězové soutěže (viz tabulka) získali kromě věcných cen (flash disku, podložky pod myš, česko-německého obrázkového slovníku, česko-německého pexesa, knížky rakouských legend) i jednodenní výlet do Rakouska.

 

 

Soutěžící tak strávili příjemné dopoledne, během kterého si nejen ověřili  své znalosti v porovnání s vrstevníky, ale měli příležitost dozvědět se o Rakousku i další informace, např. prostřednictvím dokumentárního filmu o vídeňských pamětihodnostech nebo ochutnávky  typického vídeňského dezertu Sacherova dortu.

 

První kolo soutěže Okno do Rakouska

Jaká jsou pravidla?

Soutěž  je pro žáky 5. 6. tříd břeclavských základních škol. Bude probíhat ve dvou kolech. V prvním kole, s pomocí PC a internetu  odpovíš na 29 testových otázek. 20 účastníků s nejlepšími znalostmi obdrží věcné ceny a postupuje do finále, které proběhne na Základní škole Na Valtické v Břeclavi.

Do testu můžeš vstupovat opakovaně nebo ho vyplnit i doma s pomocí rodičů. Pořadí dokončení testu o výsledcích nerozhoduje.

První kolo soutěže bude probíhat od 7. března 2012 do 7. dubna 2012.

____________________________________________________________

Výsledky 1 . kola

 

 

Tito žáci postupují do 2. kola, které se bude konat dne 2. května 2012 v 9:00 hod na ZŠ Na  Valtické. Podrobnější informace ke 2. kolu soutěže budou vyvěšeny na těchto webových stránkách a postupující žáci je obdrží i písemně.